09 • 08 • 2018

Latvijas kokgāzējam zelta medaļa Pasaules kokgāzēju čempionātā

lv komanda

No 2. līdz 5. augustam Lillehammerē, Norvēģijā, norisinājās 33. Pasaules kokgāzēju čempionāts, kurā izcilus rezultātus guva Latvijas komandas pārstāvji.

Kokgāzējs Pēteris Ķepītis izcīnīja zelta medaļu kombinētās sagarumošanas disciplīnā U24 grupā, bet Anatolijs Seļivanovs ierindojās 4. vietā kombinētās sagarumošanas disciplīnā “Profi” grupā. Ķēdes maiņas disciplīnā labāko sešinieku U24 grupā noslēdza un diplomu ieguva Pēteris Ķepītis, nomainot ķēdi 12,28 sekundēs.

Visu disciplīnu rezultātu kopsummā augstāko vietu ieņēma Anatolijs Seļivanovs, ierindojoties 26. vietā. Komandas ieskaitē Latvija ierindojās 13. vietā, pārspējot tādas mežsaimnieciski attīstītās valstis kā Somija, Zviedrija un Norvēģija. Teicamu sniegumu šajā čempionātā demonstrēja intensīvi trenētie kokgāzēji no Baltkrievijas, Vācijas un Austrijas, komandu kopvērtējumā attiecīgi ieņemot pirmo, otro un trešo vietu.

Čempionātā 118 dalībnieki no 27 pasaules valstīm rādīja meistarību piecās disciplīnās – ķēdes maiņa, kombinētā sagarumošana, precīzā sagarumošana, koka gāšana un atzarošana.

Pasaules kokgāzēju čempionātu reizi divos gados rīko starptautiskā koku gāzēju čempionātu asociācija IALC un nākamais čempionāts gaidāms 2020. gadā Serbijā. Latvijas nacionālo komandu IALC rīkotajos Pasaules čempionātos pārstāv biedrība “Meža sports”.