01 • 07 • 2015

Aicinām pieteikties putnu vērošanas sacensībām

Zosis IIIl

Latvijas un citu valstu putnu vērotāji ir aicināti piedalīties starptautiskajās putnu vērošanas sacensībās „Putnu rallijs 2015”, kas šogad norisināsies Vidzemē, Latgalē un Sēlijas pusē no 19. līdz 20. septembrim. Sacensības organizē AS „Latvijas valsts meži”, Latvijas Putnu fonds un portāls www.latvijasputni.lv.

Diennakti ilgajām sacensībām komandas aicinātas pieteikties līdz 31. jūlijam, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pieteikumā jānorāda komandas nosaukums, dalībnieku vārdi un uzvārdi, komandas dalībnieku dzimšanas datums, mēnesis un gads, kā arī komandas dalībnieku e-pasta adreses un tālruņa numuri. Piesakot komandu putnu vērošanas sacensībām, aicinām iepazīties ar sacensību noteikumiem.

Komandā jāpiesaka trīs līdz pieci cilvēki, kas sasnieguši pilngadību. Lai pārvietotos pa noteikto apgabalu, drīkstēs izmantot autotransportu, sabiedrisko transportu un citus mehāniskos transportlīdzekļus. Tomēr katra komanda drīkstēs izmantot tikai vienu transportlīdzekli.

Novērotās putnu sugas un pasugas būs jāreģistrē sacensību organizētāju izsniegtā Latvijas putnu sugu un pasugu sarakstā. Sarakstā ierakstīt atļauts tikai dzīvus, savvaļā brīvi novērotus vai dzirdētus un pārliecinoši noteiktus putnus. Putnu ķeršanai ir aizliegts izmantot tīklus vai citas ierīces, piemēram, putnu balsu atskaņotājus, lai pievilinātu putnus.

Par sacensību uzvarētājiem tiks atzīta tā komanda, kas būs reģistrējusi visvairāk putnu nominālsugu. Ja vairākām komandām nominālsugu skaits sakritīs, par uzvarētāju atzīs to komandu, kurai ir vairāk novēroto unikālo sugu – tās ir sugas, kuras neviena cita komanda nebūs reģistrējusi.

Sacensību sākums  – 19. septembrī pulksten 10.00 AS „Latvijas valsts meži” tūrisma un rekreācijas centrā „Ezernieki”.

Kontaktinformācija Latvijas komandām:

  • Kaspars Funts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., mob.tālr.: +371 29467772.

Kontaktinformācija ārvalstu komandām:

  • Kārlis Millers: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., mob.tālr.: +371 29252138.

Putnu rallijs  banneris LP 2015

Lasīt vairāk: