LV
EN
RU
DE
LVM
Mežs
Presei
Darbs
Profesionāļiem
Sēklas un stādi
Atpūta

Mammadaba

Cūkmens

Izzini mežu

Meža sports

Jaunmoku pils

Medības

Medību iecirkņi

Noteikumi

Medību kalendārs

Putnu un zvēru vērošana

Kontakti

AS "Latvijas valsts meži"
Kristapa iela 30, Rīga, LV-1046
Tālr.: 67602075; fakss: 67805430
lvm@lvm.lv
Rekvizīti

SākumlapaAtpūtaMedības
Jautāt Nosūtīt Drukāt
LVM REKREĀCIJA UN MEDĪBAS

Optimizējot LVM darbību, 2003. gada beigās rekreācijas un medību pakalpojumu organizēšanai izveidota atsevišķa LVM struktūrvienība - „LVM Rekreācija un medības”, lai atdalītu šos pakalpojumus uzņēmuma pamatdarbības - mežsaimniecības.

 

Struktūrvienības „LVM Rekreācija un medības” pakalpojumu klāsts ietver: ekskursijas rekreācijas objektos, naktsmītnes, atpūtas inventāra nomu, licencētu makšķerēšanu LVM apsaimniekotajos ezeros, kā arī medību pakalpojumus.

 

„LVM Rekreācija un medības” apsaimniekošanā ir ūdenstilpes – Zebrus ezers, Lielauces ezers, Kaņiera ezers un Tērvetes ūdenskrātuve –, kurās tiek piedāvāta laivu noma un licencētā makšķerēšana, kā arī Tērvetes dabas parks un Pokaiņu mežs. Zebrus un Tērvetes ezera laivu bāzēs viesiem piedāvā ne tikai laivu un ūdens velosipēdu nomu, bet arī atpūtas namiņus. Turpat iekārtoti atpūtas laukumi un ugunskura vietas.

 

LVM ik gadus papildina uzņēmuma apsaimniekotos ezerus ar zivju krājumiem - no 2000. līdz 2004. gadam Lielauces, Zebrus, Kaņiera ezeros un Tērvetes ūdenskrātuvē zivju resursi papildināti ar 2,7 miljoniem līdaku kāpuru, 100 tūkstošiem zandartu mazuļu, 20 tūkstošiem zušu mazuļu un 1700 kg karpu.

 

LVM Rekreācija un medības” Latvijas iedzīvotājiem un ārvalstniekiem piedāvā medību organizāciju, pavadīšanu, transportu, naktsmītnes, par to iekasējot attiecīgu samaksu. Ieņēmumus dod arī maksa par nomedītajiem dzīvniekiem.

 

2004. gadā „LVM Rekreācija un medības” apsaimnieko 100 tūkst. ha meža platību, kur tiek organizētas medības. 2004. gadā ieņēmumi par medību pakalpojumu sniegšanu sasniedza 340 000 latu. Pieaudzis LVM piedāvāto medību pakalpojumus izmantojušo mednieku skaits. Interesanti, ka no LVM apsaimniekotajās meža platībās medījušajiem medniekiem aptuveni 90% bija ārvalstnieki. Medības Latvijā iecienījuši mednieki no Austrijas, Dānijas, Francijas, Itālijas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Vācijas, Zviedrijas un citām valstīm.

 

Struktūrvienību „LVM Rekreācija un medības” veido trīs iecirkņi – Rietumu, Austrumu un Parku. Savukārt, Austrumu un Rietumu iecirkņi sastāv no medību novadiem.

 

Galvenais „LVM Rekreācija un medības” uzdevums arī nākotnē būs pakalpojumu kvalitātes uzlabošana.


Atpakaļ Uz augšu

Copyright (c) AS „Latvijas valsts meži”

Lietotāju atbalsts: lvm@lvm.lv

mediaparks