04 • 02 • 2014

Stipendiāti iegūst pieredzi

IMG 3045

Attēlā: LVM stipendiāti pulcējas, lai dalītos pieredzē

AS „Latvijas valsts meži” (LVM) stipendiātiem 31. janvārī notika Pieredzes apmaiņas diena, kuras laikā studenti iepazinās ar LVM veiktajiem pētījumiem, kā arī dalījās ar saviem akadēmiskajiem atklājumiem. Noslēgumā jaunieši apmeklēja izstādi „Iepazīsties - koks!".

Pieredzes apmaiņas diena sākās ar īsu ievadu, pēc kura sekoja dažādu LVM speciālistu stāstījumi. Jānis Buņķis klātesošos iepazīstināja ar meža infrastruktūras inovāciju – koksnes auto ceļu izmantošanu, uzturēšanu un izmantošanas ieguvumiem, kā arī rādīja filmu par koksnes meža autoceļu būvniecības tehnoloģiju.

Vecākā vides eksperte Ilze Rēriha stāstīja par bioloģiski vērtīgu mežu atpazīšanu un vides ekspertu darba pienākumiem, savukārt Līga Zute – Abizāre, vides izglītības projektu vadītāja, visus klātesošos iekustināja ar reklāmas video no projekta „Nemēslo mežā” un dienas pirmo daļu noslēdza ar stāstījumu par vides apziņas veidošanu izglītības projektu ietvaros, tādos kā „Mammadaba”, „Nemēslo mežā” un „Izzini mežu”.

Turpinājumā LVM stipendiāti prezentēja savas plānotās bakalaura/maģistra darbu tēmas, kuras aptvēra ne vien meža apsaimniekošanas, dabas aizsardzības un koksnes izmantošanas jomas, bet arī vides izglītību un komunikāciju, zemes dzīļu resursu apsaimniekošanu un pat ģeogrāfiskās informācijas sistēmas izmantošanu mežsaimniecībā.

Nora Vīgnere mācās Latvijas Lauksaimniecības universitātes 3. kursā un pasākuma laikā smēlās idejas bakalaura darbam: „Es ieguvu ļoti daudz zināšanas par to, kā rakstīt un par ko rakstīt šādus darbus. Ļoti interesanti, ka lietas, ko es mācos savā augstskolā, mācās arī citās.” Viņas kolēģe Inta Kiseļova no Rēzeknes augstskolas piebilst Noras teiktajam: „Man bija ļoti interesanti tieši tādēļ, ka programma, ko mācos, atšķiras no tām programmām, ko šodien pārstāvēja citi studenti. Visi ir lieli malači, prezentēti tika labi darbi. Es uzzināju ļoti daudz jaunas informācijas par mežu, pat nezināju, ka mežā var tik daudz ko pētīt,” smejas Inta.

„Es uzzināju, ko studenti mācās citās augstskolās, kādus pētījumus veic citur. Uzzināju daudz noderīgas akadēmiskas un arī praktiskas lietas, bija interesanti dzirdēt jaunas un ne tik jaunas idejas. Man noteikti bija interesanti dzirdēt visus pētījumus, bet gaidīju vairāk informācijas par mežu resursu apsaimniekošanu,” par pieredzes apmaiņas dienu stāsta ģeoloģijas students Niks.

Programmas noslēgumā stipendiāti apmeklēja izstādi „Iepazīsties - koks!", kur iepazinās ar koka dzīves ceļu no stādīšanas līdz pat nociršanai un koksnes rūpnieciskai pārstrādei.